Świetlice DK - Świetlica Boćwinka

Ciekawą propozycję ferii zimowych przygotowała instruktor Ewelina Andruczyk w Świetlicy wiejskiej w Boćwince (Dom Kultury w Gołdapi).
Przez cztery mroźne dni na uczestników zajęć czekały różne atrakcje. Wśród zajęć powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, gdzie uczestnicy rozwijali swoje umiejętności artystyczne.

Były „Warsztaty Decoupage”- na tekturowych kołach tworzyliśmy kompozycję z kolorowych papierów oraz  serwetek- prace były doskonałym pomysłem na prezenty dla rodzin. Uczestnicy zajęć z myślą o nich dobierali kolory i tworzyli  dekoracje.

Innym razem projektowaliśmy maski karnawałowe na Choinkę szkolną , które dekorowaliśmy  według własnej inwencji twórczej. Talentem można było popisać się podczas wykonywania własnoręcznych zakładek do książek. Tu znalazły się osoby, które nie skorzystały z gotowych szablonów, a samodzielnie projektowały wzory  do wyszywania zakładek haftem matematycznym.

Dużym powodzeniem cieszyły się również zajęcia kulinarne, na  których dzieci uczyły się wyrabiania ciasta drożdżowego,  formowania rogalików drożdżowych jak również składania serwetek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za miłe spędzenie czasu, a Pani Dyrektor Bożenie Matławskiej za udostępnienie kuchni,niezbędnej do wypieków.