Imprezy - Kartaczewo

Bar Młyn po raz kolejny “Mistrzem Kartaczy”

Podczas “Kartaczewa”, pogoda dopisała, frekwencja również, dobrze zostały dobrane zespoły muzyczne. Jurorzy rozstrzygnęli konkurs na “Mistrza Kartaczy” już po trzynastej, choć do chwili ogłoszenia wyników sami nie wiedzieli kogo wybrali, bowiem głosowali na numery. Przed ogłoszeniem odbyły się trzy konkurencje w jedzeniu kartaczy na czas.

W kategorii dzieci najszybciej swojego kartacza zjadł Krystian Wieczorek z Gołdapi (1:31,2), drugie miejsce zajął Dawid Szlempo, trzecie – Kacper Zając.

W Kategorii kobiet najlepszą okazała się Janina Puszko z Węgorzewa (00:49,9), drugie miejsce zajęła Teresa Perżyło z Gołdapi, trzecie – Urszula Kruszka z Jeleniewa.

W kategorii mężczyzn należało zjeść dwa kartacze i tę porcję pokonał najszybciej Dariusz Jadeszko z Gołdapi (01:13,032), drugie miejsce zajął gołdapianin Piotr Motusiewicz, trzecie Szymon Jakubanis z Szypliszk. Konkurs miał charakter międzynarodowy, gdyż jednym z uczestników był Nigeryjczyk.

Na najlepsze kartacze domowe głosowała publiczność, wrzucając głosy do pudełek. Tu najlepsi otrzymali nagrody pieniężne i upominki. Najbardziej publiczności smakowały kartacze Marii Lendo, za co otrzymała 500 zł. Drugie miejsce zajęła Anna Rydzewska, trzecie – Tadeusz Rydzewski.

W konkursie głównym, czyli na “Mistrza Kartaczy”, udział wzięło 8 podmiotów. Pierwsze miejsce i piękną tablicę do postawienia przed firmą zdobył “Bar Młyn” z Bań Mazurskich. Drugie – restauracja “Pasjonata”, trzecie – “Inspiracja”. Nagrody i upominki wręczali – burmistrz Tomasz Luto i wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, którzy jednocześnie wchodzili w skład jury. W otwarciu “Kartaczewa” uczestniczył również wojewoda Marian Podziewski i wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk.

Zdecydowanie kolejnym plusem tegorocznego “Kartaczewa” było wprowadzenie nagród pieniężnych i wspomnianej, eleganckiej tablicy dla “Mistrza Kartaczy”. W porównaniu z latami ubiegłymi zmniejszono rygory konkursu głównego, co zachęciło do udziału większą ilość uczestników.

Źródło: www.goldap.org.pl