Z wielką przyjemnością informujemy, że już we wrześniu 2016 roku odbędzie się 7. Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu (www.alekino.com). W Gołdapi zagości w dniach 19-21.09.2016 roku.

Program 7. Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! 2016

PROGRAM – FILMY Z OPISAMI

FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Gdzie są pszczółki

reż. Tomasz Niedźwiedź

Polska 2014, 11′

Zwabiona słodkim zapachem kwiatów Gadzina pałaszuje owocki. Jednak w niektórych kwiatach pracują pszczółki. Czy Gadzina dobrze zrobi, jeśli uwięzi je w ulu?

Hola, lamo

reż. Charlie Parisi, Christina Chang

USA 2015, 4′

Chłopiec znudzony jest całym mnóstwem obowiązków na ranczu swojego ojca. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z jednym ze zwierząt – lamą.

Krawat

reż. An Vrombaut

Belgia, 2014, 9′

Stado dużych żyraf nie zwraca uwagi na małą żyrafkę. Pewnego razu smutny maluch spotyka samotną dużą żyrafę noszącą długi do ziemi krawat. Zaczynają się razem bawić.

Nocny bohater

reż. Krzysztof Brzozowski

Polska 2015, 10′

Zajączek Parauszek i jego przyjaciele z odkrywają, że nocą po ich krainie zwanej Naszym Lasem grasuje ktoś, kto anonimowo pomaga mieszkańcom w domowych obowiązkach.

Owieczki

reż. Gottfried Mentor

Niemcy 2013, 5′

Rodzice małej owieczki są zszokowani, ponieważ ich dziecko nie brzmi jak inne owce: nie mówi „beee”, tylko „muuu”.

PTASZYNA

reż. Yekaterina Filippova

Rosja 2015, 3′

Ptaszyna zaprzyjaźnia się z hipopotamem i razem budują dom.

ŚNIEŻNE KRÓLICZKI

reż. Elizaveta Manokhina, Polina Manokhina

Rosja 2014, 4′

W zimowym lesie na dobroduszne króliczki czyha groźny wilk. Czy uda im się umknąć przed drapieżnikiem?

FILMY PEŁNOMETRAŻOWE

KACPER I EMMA NA SAFARI

reż. Arne Lindtner Næss

Norwegia 2015, 81‘

Mali przyjaciele Kacper i Emma lecą do Afryki, a ich maskotki – Pani Królik i Leo wiernie im towarzyszą. Mama Emmy chce pomóc swojej przyjaciółce Ann w prowadzeniu lecznicy dla zwierząt. Dzieciaki szybko zaprzyjaźniają się z Tiri, córką Ann, i razem postanawiają pomóc małemu lwu, który został oddzielony od swojej mamy.

NIESAMOWITY WIPLALA

reż. Tim Oliehoek

Holandia 2014, 100‘

W kuchni rodziny Blomów niespodziewanie pojawia się 10-centymetrowy człowieczek Wiplala. Ma on magiczne zdolności, ale nie jest najlepszy w ich kontrolowaniu. Kiedy przypadkowo zmniejsza całą rodzinę Blomów do swojego rozmiaru, nie potrafi tego odwrócić. Rozpoczyna się ekscytująca przygoda małych ludzi w wielkim świecie!

CHŁOPIEC I ŚWIAT

reż. Alê Abreu

Brazylia 2013, 80‘

Chłopiec i świat to przepiękna animacja łącząca wiele technik artystycznych. Cuca ma swój bezpieczny świat: rodzinny dom na wsi, mama, tata, zabawa na łące i bieganie za motylami. Ale pewnego dnia ten radosny i oswojony świat zmienia się – tata chłopca znika. Cuca postanawia go odnaleźć. Wyrusza w podróż, która zaprowadzi go w nieznane.

NAJLEPSZE PRZYJACIÓŁKI

reż. Olivier Ringer

Francja, Belgia 2015, 84‘

Cathy w prezencie na 10. urodziny dostaje od swojego taty kacze jajo. Kiedy kaczątko wykluwa się, uznaje przyjaciółkę Cathy, niepełnosprawną Margaux, za swoją mamę. Rodzice dziewczynki nie zgadzają się jednak na zatrzymanie zwierzątka i oddają je na fermę. Dziewczynki nie mogą się z tym pogodzić i próbują je uratować.

BANAN

reż. Andrea Jublin

Włochy 2015, 85’

Nastolatek o przezwisku Banan wierzy, że zdobycie dziewczyny jego marzeń zapewni mu szczęście. Swoją filozofię opiera na wiedzy o brazylijskiej piłce nożnej. Próbuje przełożyć ofensywny styl gry z boiska na swoje życie. Mimo to koledzy z klasy mają go za dziwaka, który marnuje każdą okazję – i to nie tylko na boisku. To jednak go nie powstrzymuje.

WAK_2015_PLAKAT_OST (1)

Z wielką przyjemnością informujemy, że już we wrześniu i październiku 2015 roku odbędzie się 6. Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu (www.alekino.com). W Gołdapi zagości w dniach 19-21.10.2015 roku.

Wzorem ubiegłych lat odwiedzimy miejscowości oddalone od wielkomiejskich centrów kulturalnych, by pokazać w nich najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata. Obok seansów filmowych odbędą się konkursy i plebiscyty. Wędrujące Ale Kino! jest wydarzeniem o charakterze niekomercyjnym i nieodpłatnym. W programie znajdą się najciekawsze filmy z repertuaru poznańskiego festiwalu, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności. W tegorocznej edycji chcieliśmy przypomnieć trochę przewrotnie, bo na 70 urodziny Pippi Pończoszanki, chyba najbardziej znaną ekranizacją książki Astrid Lindgren w Polsce – Dzieci z Bullerbyn.


33. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

29 listopada – 6 grudnia 2015

Poznań

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu to największy festiwal filmowy dla młodego widza i jeden z najstarszych festiwali filmowych w Polsce. Co roku w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych uczestniczy około 12 tysięcy widzów. Najmłodsi mają 2 lata – najstarsi są już dorośli. Każdy znajdzie w programie coś wyjątkowego dla siebie, także dorosły i wymagający kinoman, jednak niezmiennie najwięcej filmów przeznaczonych jest dla dzieci i młodzieży. Widzowie Wędrującego Ale Kino! będą mieli szanse na nieodpłatny udział w grudniowej edycji tej wspaniałej imprezy wraz z opiekunem – aby wygrać taką nagrodę, trzeba wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie na Jurora Dziecięcego Ale Kino! – szczegóły konkursu na stronie: www.alekino.com/aktualnosci/zostań-jurorem

4. Festiwal Filmów Młodego Widza 

WĘDRUJĄCE ALE KINO! 

7 – 9 Października 2013

Z wielką przyjemnością informujemy, że już w październiku 2013 roku odbędzie się 4. Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu (www.alekino.com). 

Wzorem ubiegłych lat odwiedzimy miejscowości oddalone od wielkomiejskich centrów kulturalnych, by pokazać w nich najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata. Obok seansów filmowych odbędą się konkursy i plebiscyty. Wędrujące Ale Kino! jest wydarzeniem o charakterze niekomercyjnym i nieodpłatnym. W programie znajdą się najciekawsze filmy z repertuaru poznańskiego festiwalu, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu to największy festiwal filmowy dla młodego widza i jeden z najstarszych festiwali filmowych w Polsce. Co roku w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych uczestniczy około 12 tysięcy widzów. Najmłodsi mają 2 lata – najstarsi są już dorośli. Każdy znajdzie w programie coś wyjątkowego dla siebie, także dorosły i wymagający kinoman, jednak niezmiennie najwięcej filmów przeznaczonych jest dla dzieci i młodzieży. Widzowie Wędrującego Ale Kino! będą mieli szanse na nieodpłatny udział w grudniowej edycji tej wspaniałej imprezy wraz z opiekunem – aby wygrać taką nagrodę, trzeba wziąć udział w konkursie na najlepszą recenzję filmu obejrzanego podczas WAK!

ORGANIZATOR GENERALNY

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu


plakat sputnik

Największe osiągnięcia rosyjskiej kinematografii, dzieła mistrzów kina rosyjskiego i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także film dla dzieci. Trzy dni z kinem rosyjskim najwyższej próby w kinie Kultura.

Projekcje tytułów znanego Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK odbyły się w kinie „Kultura” w dniach 15 – 17 marca 2013 r. Oprócz projekcji 5 filmów rosyjskich zaplanowaliśmy ciekawy wykład inauguracyjny dotyczący kinematografii rosyjskiej i Rosji współczesnej, przed wybranymi filmami krótkie prelekcje obejmujące prezentację reżysera i kilka i ciekawostek o danym filmie, wystawa zdjęć z Rosji.

PATRONAT NAD IMPREZĄ OBJĄŁ INSTYTUT RUSYCYSTYKI UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

PRELEGENTEM BYŁ DOKTOR NAUK HUMANISTYCZNYCH GRZEGORZ SZYMCZAK

CZEBURASZEK

ANIMACJA

  Czeburaszek– bohater opowiadań autorstwa Eduarda Uspienskiego oraz cyklu radzieckich animowanych filmów lalkowych w reżyserii Romana Kaczanowa. Pierwsze wzmianki o Kiwaczku pojawiły się we wstępie do książki Eduarda Uspienskiego Krokodyl Giena i przyjaciele. Książkowy Kiwaczek jest tropikalnym zwierzątkiem, które do dużego miasta trafiło przez przypadek. Zasnęło w skrzyni z pomarańczami, która z kolei trafiła w ręce dyrektora rosyjskiego sklepu. To właśnie ów dyrektor nazwał zwierzątko Kiwaczkiem, ponieważ zwierzątko ciągle się przewracało. Główna fabuła bajki to poszukiwanie przez Kiwaczka swojego miejsca w radzieckiej rzeczywistości.

BRYLANTOWA RĘKA

KRYMINAŁ, KOMEDIA

 Perypetie ciamajdowatego turysty, który w rezultacie zbiegu okoliczności staje się centralną figurą w grze jaką milicja prowadzi z szajką kontrabandzistów.

KONWÓJ

DRAMAT

 Film przedstawia historię oficera o randze kapitana, który konwojuje dezertera do jednostki wojskowej. Bohaterowie spędzają w Moskwie 24 godziny. Są tam świadkami licznych sytuacji, które ukazują realia życia we współczesnej metropolii. Wspólna podróż wpłynie na los dwojga żołnierzy.

KOKOKO

MELODRAMAT

Bohaterkami filmu są dwie kobiety, które z pozoru nie maja ze sobą nic wspólnego. Liza jest typową przedstawicielką petersburskiej inteligencji. Pracuje w muzeum etnografii, wieczorami ogląda wiadomości na PEН-TV a w weekendy spotyka się z byłym mężem. Wika to zwyczajna kobieta z prowincji. Urlop w Sankt Petersburgu to dla bohaterki alkohol, imprezy i miłosne przygody. Spotkanie kobiet jest zderzeniem dwóch żywiołów – wody i ognia. Liza i Wika przedstawiają dwa różne oblicza współczesnej Rosji.

TLEN

DRAMAT,  MUSICAL

Sańka nie usłyszał piątego przykazania i zabił żonę dla rudowłosej Saszy. Dlaczego? Bo łaknął tlenu pięknej dziewczyny. Film Iwana Wyrypajewa to ekranizacja jego kontrowersyjnej sztuki „Tlen”, gdzie rapowano Dekalog i którą krytycy uznali za manifest „beztlenowców”.


dziedziel

23 kwietnia o godz.18.00 odbyła się projekcja rewelacyjnego komediodramatu „Wesele” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego oraz spotkanie z odtwórcą roli głównej Marianem Dziędzielem .

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>